Doprava a ubytování

Možnosti dopravy

Doprava je individuální.


VLAK

Spojení do Tábora z Prahy je nejlepší vlakem, kdy každou hodinu jezdí IC.
POZOR: v současné době probíhá výluka (z důvodu napojování poslední části na již zprovozněnou část koridoru) mezi stanicemi Olbramovice a Chotoviny. Výluka je zajištěna náhradní autobusovou dopravou. Zpoždění nejsou velká, resp. České dráhy tomu předešly tak, že posunuly odjezdy z Prahy o čtvrt hodiny dříve, aby vlaky do Tábora a následně Českých Budějovic přijížděly v plánovaný čas příjezdu. 

AUTOBUS

Autobusy z Prahy jezdí jak z Florence (první den konference v 8.00), tak Roztyl (8.25).

AUTO

Z okraje Prahy do Tábora se dá autem dojet za 1 h, pokud je cesta plynulá, což bývá málokdy (začátek D1, poté především na silnici č. 3 před Benešovem a Olbramovicemi, kde se často tvoří kolony), ale vzhledem k časům začátků odborného dne lze předpokládat, že cesta z Prahy (i jiných měst) by mohlo být plynulá. Parkování v blízkosti místa konání

Parkování v centrum Tábora je zpoplatněno, parkovací automaty jsou rozmístěny poměrně hustě. Doporučujeme předem prostudovat buď stránky, které shrnují možnost parkování, nebo i např. na mapy.cz prohlédnout místa, kde lze vhodně zaparkovat (modře označené zóny jsou rezidentní, na parkování jsou vhodné oranžové zóny). Hned naproti místa konání (CUT) je parkoviště, ale bývá hodně zaplněné (ale třeba budete mít štěstí :)).

Pozor: části parkovišť bývají vyznačeny jako rezidenční zóny, tj. lze na nich parkovat buď jen omezenou dobu během pracovního dne, nebo vůbec. Proto je vhodné sledovat svislé doplňkové značky, které toto upřesňují. Městská policie v Táboře je poměrně aktivní a nasazené botičky jsou na denním programu...

Využít můžete také Parkovací dům (umístění na mapě zde), který je asi 5 minut chůze od CUT a má kapacitu desítky míst. Jen praktické upozornění z vlastní zkušenosti: uvnitř je poměrně stísněný prostor, proto s dlouhými auty (combi) či se širšími terénními auty může být problematičtější zaparkovat... Vlastníkům těchto aut raději doporučujeme nějaké venkovní parkoviště.   

MHD po Táboře

Ve městě je provozována městká hromadná doprava (poměrně dobře popsáno zde), která má své centrum na autobusovém nádraží (hned vedle vlakového). Nicméně, jak místo konání konference (Centrum univerzita Tábor), tak historické centrum jsou v docházkové vzdálenosti a lze se bez problému pěšky přes hlavní třídu (9. května) z nádraží k CUT a posléze dále na náměstí dostat. 


 

Možnosti ubytování

Ubytování není v ceně konferenčního poplatku. Rezervace ubytování je individuální.

V blízkém okolí se nachází hned několik možností ubytování, jak v hotelech, tak v dosahu do 10 minut je pak celá řada hotelů, hostelů, apartmánů či penzionů na Starém městě.

Bohužel, naše konference se částečně kryje s velkou konferencí, která se koná od pondělí do čtvrtka v Hotelu Dvořák, kdy největší táborské hotely (Palcát, Dvořák aj.) mají pro účastníky kapacitu vyblokovanou. Přesto věříme, že každý si své vhodné ubytování dokáže najít...