Pozvánka na mezinárodní konferenci

bez názvuPozvánka na mezinárodní konferenci "Stárnutí pracovní síly: starší pracovníci a imigranti jako nové pilíře západních ekonomik?", která se uskuteční 1.– 2. března 2018 v Paláci České spořitelny (Rytířská 29, Praha 1). Česká demografická společnost je partnerem této konference.

Hlavní rubrika: Aktuality
Rubriky: Aktuality
Datum zveřejnění: 12. února 2018

Přijďte diskutovat o důsledcích stárnutí pracovní síly a dalších tématech s:

  • Vitalija Gaucaite Wittich, vedoucí oddělení pro obyvatelstvo z Evropské hospodářské komise OSN pro Evropu (UNECE), Litva/Švýcarsko 
  • Vladimír Špidla, bývalý premiér ČR a evropský komisař pro zaměstnanost, sociální věci a rovné příležitosti, Česká republika
  • Irene Kloimüller, programová ředitelka “Fit2work - Business Consulting” a CEO, Wert:Arbeit, Rakousko

Západní společnosti stárnou. Kolem roku 2060 budou připadat na jednoho občana EU staršího 65 let pouze dva pracující, což je polovina současného stavu. Prognóza pro Japonsko udává dokonce číslo 1,3 a pro USA 2,5 pracující osoby na občana staršího 65 let.  Co můžeme udělat pro to, abychom prožili delší a spokojenější život? Zvládneme nadále financovat penzijní a sociální systémy? Jaká je situace starších lidí na trhu práce? Jak prodloužit délku pracovního života a zabránit odchodům do předčasného důchodu? Jak firmám zprostředkovat takové dovednosti a znalosti, aby nejen přilákaly, ale také si udržely starší pracovníky? Jaká imigrační politika by byla přínosem jak pro západní ekonomiky, tak pro imigranty?  

Předběžný program konference naleznete zde. Pracovním jazykem konference je angličtina.

Registrujte se prosím zde do 22. února. Členové ČDS mají 50% slevu z příslušného registračního poplatku! O snížené vstupné žádejte na emailu %inDRYUS6.Lx5d94Ys.

Konference na sociálních sítích: