Mezinárodní konference odloženy nebo zrušeny

cancelled

V souvislosti s pandemií COVID-19 dochází k odkládání nebo rušení valné většiny akcí, ty demografické nevyjímaje. Zde nalezente výpis těch nejhlavnějších.

Hlavní rubrika: Aktuality
Rubriky: Aktuality
Datum zveřejnění: 1. dubna 2020

Výroční konference Population Association of America, která se měla uskutečnit 22.–25. dubna ve Washingtonu, byla kvůli nouzovému stavu v D.C. zrušena. PAA nicméně zkoumá možnosti, jak uskutečnit setkání alespoň v on-line podobě. Více informací najdete na http://www.populationassociation.org/2020/03/13/paa-2020-is-cancelled/.

Jarní konference ISA RC28, která se měla konat 20.–22. května ve finském Turku, byla přeložena na letošní léto, konkrétně na 26.–28. srpna. Při nepříznivém vývoji situace je však možné, že i ona bude nakonec zrušena. Definitivně by mělo být jasno nejpozději 15. května. Registrace byla v důsledku přesunutí termínu prodloužena do 15. července. Více informací najdete na https://rc28turku.utu.fi/.

Také evropská konference EAPS, která se měla uskutečnit 24.–27. června v italské Padově, musela být v důsledku celosvětové pandemie zrušena. O posunutí vedení EAPS vzhledem k nepředvídatelnému vývoji situace neuvažuje, ve hře je však možnost uspořádání menší konference pro především mladé demografy na jaře příštího roku. Více informací najdete na https://www.eaps.nl/news/epc-2020-cancelled.